У Києві вже з кінця жовтня велосипедистам час замислюватися про місце для сезонного зберігання свого транспорту. Сирість та сльота на вулиці, а також температура під 0 градусів зовсім не сприяють здоровим велопрогулянкам. У цій статті ми розглянемо всі нюанси та особливості зберігання велосипедів взимку.
Готуємо велосипед до зберігання
Перед тим як відкласти транспортний засіб в дальній кут або скористатися орендою міні складу, потрібно ретельно підготувати велосипед до зберігання. Мається на увазі, що господар — відповідальний користувач, який хоче ще багато років із задоволенням кататися, а не розлучитися з девайсом після однієї зимівлі на балконі. Тому зберігання велосипеда повинно починатися з мийки.
Алгоритм очищення вкрай простий:
- Насамперед прибираємо бруд зі втулок, перемикачів швидкостей та важелів гальма.
- Видаляємо мастило, що витекло, яке часто накопичується на трансмісії.
- Використовуючи розчинник уважно стежимо, щоб рідина не потрапила на пластикові деталі, бо яскравий колір швидко перетвориться у тьмяний.
Після мийки обов’язково перевіряємо девайс на пошкодження і знос. Перед зберіганням варто все полагодити, щоб в наступному році зайвий раз не зазнавати труднощів.
Замість старого мастила заливаємо нове. Особливо актуально при невеликому бюджеті на зберігання. В цьому випадку можна скористатися зручним міні складом з контейнерами, де немає опалення. Досить змастити силіконом хромовані поверхні або раму цілком, щоб не дати корозії “з’їсти” велосипед.
Тиск в камерах прибираємо до мінімуму, але обов’язково залишаємо 1-1,5 атмосфери. Завдяки цьому розтріскування гуми не відбудеться. Електроніку знімаємо повністю і зберігаємо її окремо, місця багато вона не займає.
Вибираємо правильне місце на зимівлю
Краще відразу відмовитися від розміщення транспортного засобу на балконі в підвішеному стані. Все обернеться звисаючими бурульками, корозією та зламаними деталями при першому катанні. Фіксація під постійними сонячними променями знебарвить велосипед та зробить його негарним. Якщо є можливість міняти ТЗ щороку, то вперед, а в іншому випадку пропонуємо наступні варіанти:
- Розмістити на настінному кріпленні в гаражі, якщо він звичайно ж сухий та є в родині;
- Просто поставити у коморі або кімнаті, попередньо накривши тканиною. Головне, щоб місця в будинку вистачало;
- Обрати відповідний склад для зберігання та орендувати невеликий контейнер, в який заодно можна помістити шини, літній одяг або інші тимчасово непотрібні речі на сезон. Наприклад, Мінісклад 24.
- Здати велосипед на зберігання в спеціалізований сервіс. Де за невелику плату ви зможете надійно прилаштувати велосипед до теплих днів.
У будь-якому випадку найкраще за все купити додатковий чохол, який захищає від зовнішнього впливу. Скупитися на прозорі моделі не потрібно: вибираємо виключно непрозорі варіанти з блискавкою. Вони зручні, ефективні та прослужать багато років.

Як зменшити займаний велосипедом простір?
Доведеться трохи попрацювати, але проте місця транспортний засіб буде займати менше. Переднє колесо можна зняти, а педалі вивернути з шатунів та загнути зі зворотного боку. Кермо повернути на 90 градусів.
Мало не забули. Якщо наважитеся залишати велосипед вдома, замість користування спеціалізованим сервісом зберігання речей, вкрай рекомендуємо між підлогою і колесами прокласти картонні вставки. Це допоможе зберегти покриття та не залишити на ньому вічні сліди від протектора.