Безкоштовні дзвінки 0 (800) 33 96 26         

Зимове зберігання велосипедів

У Києві вже з кінця жовтня велосипедистам час замислюватися про місце для сезонного зберігання свого транспорту. Сирість та сльота на вулиці, а також температура під 0 градусів зовсім не сприяють здоровим велопрогулянкам. У цій статті ми розглянемо всі нюанси та особливості зберігання велосипедів взимку.

Готуємо велосипед до зберігання

Перед тим як відкласти транспортний засіб в дальній кут або скористатися орендою міні складу, потрібно ретельно підготувати велосипед до зберігання. Мається на увазі, що господар — відповідальний користувач, який хоче ще багато років із задоволенням кататися, а не розлучитися з девайсом після однієї зимівлі на балконі. Тому зберігання велосипеда повинно починатися з мийки.

Алгоритм очищення вкрай простий:

  1. Насамперед прибираємо бруд зі втулок, перемикачів швидкостей та важелів гальма.
  2. Видаляємо мастило, що витекло, яке часто накопичується на трансмісії.
  3. Використовуючи розчинник уважно стежимо, щоб рідина не потрапила на пластикові деталі, бо яскравий колір швидко перетвориться у тьмяний.

Після мийки обов’язково перевіряємо девайс на пошкодження і знос. Перед зберіганням варто все полагодити, щоб в наступному році зайвий раз не зазнавати труднощів.

Замість старого мастила заливаємо нове. Особливо актуально при невеликому бюджеті на зберігання. В цьому випадку можна скористатися зручним міні складом з контейнерами, де немає опалення. Досить змастити силіконом хромовані поверхні або раму цілком, щоб не дати корозії “з’їсти” велосипед.

Тиск в камерах прибираємо до мінімуму, але обов’язково залишаємо 1-1,5 атмосфери. Завдяки цьому розтріскування гуми не відбудеться. Електроніку знімаємо повністю і зберігаємо її окремо, місця багато вона не займає.

Вибираємо правильне місце на зимівлю

Краще відразу відмовитися від розміщення транспортного засобу на балконі в підвішеному стані. Все обернеться звисаючими бурульками, корозією та зламаними деталями при першому катанні. Фіксація під постійними сонячними променями знебарвить велосипед та зробить його негарним. Якщо є можливість міняти ТЗ щороку, то вперед, а в іншому випадку пропонуємо наступні варіанти:

  • Розмістити на настінному кріпленні в гаражі, якщо він звичайно ж сухий та є в родині;
  • Просто поставити у коморі або кімнаті, попередньо накривши тканиною. Головне, щоб місця в будинку вистачало;
  • Обрати відповідний склад для зберігання та орендувати невеликий контейнер, в який заодно можна помістити шини, літній одяг або інші тимчасово непотрібні речі на сезон. Наприклад, Мінісклад 24.
  • Здати велосипед на зберігання в спеціалізований сервіс. Де за невелику плату ви зможете надійно прилаштувати велосипед до теплих днів.

У будь-якому випадку найкраще за все купити додатковий чохол, який захищає від зовнішнього впливу. Скупитися на прозорі моделі не потрібно: вибираємо виключно непрозорі варіанти з блискавкою. Вони зручні, ефективні та прослужать багато років.

Як зменшити займаний велосипедом простір?

Доведеться трохи попрацювати, але проте місця транспортний засіб буде займати менше. Переднє колесо можна зняти, а педалі вивернути з шатунів та загнути зі зворотного боку. Кермо повернути на 90 градусів.

Мало не забули. Якщо наважитеся залишати велосипед вдома, замість користування спеціалізованим сервісом зберігання речей, вкрай рекомендуємо між підлогою і колесами прокласти картонні вставки. Це допоможе зберегти покриття та не залишити на ньому вічні сліди від протектора.

Поділитися статтею

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
Share on pinterest
Pinterest

Написати коментар